Skip to main content

Jak dbać o swoje rzęsy magnetyczne?

Rzęsy magnetyczne od Monique Rosher współgrają z Twoimi kosmetyki i może się tak zdarzyć, że niechcący zostaną pobrudzone. Nie musisz się tym martwić, ponieważ można je łatwo wyczyścić.
Bez obaw, możesz wyczyścić swoje rzęsy magnetyczne płynem micelarnym (do demakijażu). PAMIĘTAJ JEDNAK!
Płyn, który użyjesz nie może zawierać w swoim składzie tłuszczu (oleju), ponieważ składnik ten zmniejszy właściwości magnesów.

Jeżeli zdarzy Ci się pobrudzić włoski rzęs magnetycznych eyelinerem, to z uwagi na jego właściwości wodooporne a nie wodoodporne, możesz również go wyczyścić tym samym kosmetykiem (TYLKO BEŻ ZAWARTOŚCI TŁUSZCZY!).

*Płyny micelarne (do demakijażu) z zawartością tłuszczy służą głównie do usuwania wodoodpornych kosmetyków i negatywnie wpłyną na właściwości Twoich rzęs magnetycznych od Monique Rosher.

Oto cztery proste kroki do czystych rzęs magnetycznych:

  1. Od razu po zdjęciu rzęs magnetycznych z oka, pamiętaj aby odłożyć je do pudełka, tak aby nie narazić je na inne zanieczyszczenia. Umyj ręce i weź do rąk jedną z rzęs, pozostawiając drugą w pudełeczku.
  2. Ustaw swoje dłonie tak samo jak jest to widoczne na zdjęciu:
    1. na palcu serdecznym połóż rzęsę, tak aby magnesikami była skierowana do Ciebie.
      *Pamiętaj, aby włoski rzęs skierowane były ku dołowi, tak jak to widać na zdjęciu.
    2. opuszkami kciuka lekko przytrzymaj rzęsę, tuż przed jej mocowaniem do paska. Celem tego jest jej unieruchomienie podczas czyszczenia, a zarazem nie naruszenie struktury samej rzęsy.

*Pamiętaj, aby w całym procesie być maksymalnie jak najbardziej delikatna, tak aby nie uszkodzić struktury rzęsy.

 

Wskazówki dotyczące trzymania kciukiem:
Im większą powierzchnią kciuka przytrzymujesz włoski tym rzęsa w Twoich dłoniach jest stabilniejsza i mniej narażona na uszkodzenia przy czyszczeniu. Dlatego też polecamy trzymać rzęsę podczas czyszczenia, tak jak na zdjęciu.

3. Przyłóż do magnesu nawilżony cienki patyczek kosmetyczny (wcześniej lekko nawilżony płynem micelarnym (do demakijażu oczu) bez tłuszczu) i delikatnymi ruchami ku górze oczyszczaj magnesiki. Ważne aby czyścić tylko płaską powierzchnię magnesów i nie zahaczać ich od strony rzęs.

*Pamiętaj, aby zawsze czyścić ku górze. Polecamy również czyszczenie bokiem patyczka. Zastosowanie się do tych zasad oszczędzi Ci zbędnego czyszczenia rzęsy z małych pozostałości po patyczku. Dzięki temu ewentualne włoski, które zostaną po patyczku można z łatwością usunąć opuszkiem palca.

 

Gdy już zauważysz, że patyczek jest zbyt wilgotny, to po prostu go zmień. Tak samo tyczy się to momentu, kiedy zauważysz zbyt dużą ilość startego eyelinera na patyczkach. W tym przypadku, również zmień patyczek, na nowy.

4. Gotowe, Twoja rzęsa z każdym muśnięciem nawilżonego płynem micelarnym (do demakijażu) bez tłuszczu jest coraz czystsza i nie traci swoich właściwości, a Ty możesz się nią cieszyć każdego dnia!

 

*Pamiętaj aby w całym procesie czyszczenia i trzymania uczestniczyły jedynie opuszki Twoich palców, tak aby nie uszkodzić rzęs np. paznokciami. Użycie paznokci podczas czyszczenia może spowodować uszkodzenie magnesów i późniejsze ich odpadnięcie. Z doświadczenia wiemy, że ciężko aby magnesy odpadły jednak chcielibyśmy aby rzęsy służyły Ci jak najdłużej, dlatego pamiętaj aby cały proces był bardzo delikatny.

 

Kiedy powinnam czyścić rzęsy magnetyczne od Monique Rosher?

Odpowiedź na to jest również bardzo prosta. Wtedy kiedy na magnesikach zgromadzi się duża ilość eyelinera.
*Pamiętaj, że nie musisz robić tego za każdym razem ze strachu, że rzęsa nie będzie się trzymać.

Pamiętaj również, aby nie “skrobać” eyelinera z magnesików i nie używać do tego siły. Ruchy, którymi będziesz czyścić, niech za każdym razem pozostaną delikatne.

A co jeśli cały eyeliner nie zejdzie?
Nic się nie stało! Ważne, aby nie pozostawić na magnesikach grubej warstwy eyelinera. Rzęsy i tak będą się trzymać 😉

Zbyt częste (jak i niedelikatne) czyszczenie może spowodować odpadnięcie magnesiku. Dlatego najważniejsze jest to, aby zachować rzęsę higieniczną, a zarazem sprawną.

Cały proces jak widzisz jest bardzo prosty, lecz pamiętaj aby być przy tym maksymalnie delikatna 😉

Rzęsy zaprojektowaliśmy tak, aby były trwałe w noszeniu, jak i również w czyszczeniu, jednak pamiętaj aby obchodzić się z nimi, z kobiecą czułością.

Magnetyczny eyeliner

Rzęsy nakładają się same.
Zobacz film i zamów
eyeliner dla siebie:
KUP TERAZ